Duyurular

Temmuz 16, 2024

Değerli Adaylar,

Stajyer olmaya yönelik bizlere iletmiş olduğunuz yoğun talepleriniz doğrultusunda, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'nun kurucusu olduğu ve yöneticiliğini yürüttüğü DATEM Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi'nde staj karşılığı burs programı açılacaktır. Stajyer psikolog olarak ekibimize katılacak olan 2 meslektaşımız, hafta içi üç gün boyunca DATEM'in aktivitelerine destek vererek DATEM bünyesinde deneyim kazanma fırsatına ve 2024-2025 Güz Dönemi BDT Eğitimimize %100 burslu katılım imkanına sahip olacaklardır.

Stajyer psikoloğun görevleri;

 • Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’na asistanlık yapmak,
 • Eğitim organizasyonuna destek olmak,
 • Ofis işleyişine yardımcı olmak.

Adayda aranan kriterler;

 • Psikoloji ya da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olmak,
 • 4.00 üzerinden en az 3.00 ortalamaya sahip olmak,
 • Eğitimin gerçekleşeceği Eylül 2024 – Ağustos 2024 aylarında hafta içi 3 gün (10:00-18:00 arası) DATEM’in aktivitelerine katılmayı taahhüt etmek. 

Başvuru için gerekli olan belgeler;

 • Özgeçmiş (CV)
 • Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
 • Niyet mektubu: Neden klinik psikoloji alanında ilerlemek istiyorsunuz? Burada yapacağınız stajın kariyer hedeflerinize nasıl bir katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

* Stajyer psikolog haftada 3 gün çalışacak şekilde resmi olarak işe alınacaktır. Yol ve yemek masrafları karşılanacaktır.

**Kariyerlerini Klinik Psikoloji alanında ilerletmek isteyen adaylar başvuru belgelerini e-postanın konu kısmına hangi burs imkanına başvurduğunuzu belirterek (staj karşılığı burs programı) en geç 31 Temmuz saat 23:59’a kadar info@datem.com.tr adresine gönderebilirler.

***Evrak değerlendirmesini geçen adaylar Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından mülakata alınacaklardır. Mülakat tarihleri kendilerine bildirilecektir.

***Ayrıntılı bilgi için 0212 296 77 72 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Temmuz 16, 2024

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2024-2025 Güz Dönemi BDT Eğitimine katılacak 15 katılımcıya başarı bursu sağlanacaktır. Başarı bursu kapsamında, 5 katılımcıya deprem bölgesinden* başvuranlara özel kontenjan imkanı ile eğitime %100 burslu katılım hakkı sağlanacaktır. Başarı bursunda bulunan değerlendirme kriterleri deprem bursu için de geçerlidir.

 

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız iki değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (datem.com.tr)

–          Lisans mezunu olmak.

–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) başarı bursu için en az 3.50 , deprem bursu için en az 3.00 olması  (Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.)

–          Eğitimin tümünü 2024-2025 Güz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:

–          Özgeçmiş (CV)

–          Mezuniyet belgesi (Lisans)                                                                                                                                                              

–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)

–          Niyet mektubu: Özgeçmişinize dair detaylar yerine eğitime katılma sebeplerinizi ve motivasyonunuzu niyet mektubunuzda belirtmenizi rica ediyoruz. Mektubunuzda kariyer hedefleriniz ve bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl bir katkı sağlayacağı üzerine düşüncelerinizi paylaşmanız beklenmektedir. Lütfen niyet mektubunuzu 1 sayfa sınırını aşmayacak şekilde hazırlayınız.

–          İkametgah belgesi (deprem bursu kontenjanına başvurmak için)

                                                                                                                                         

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla konu kısmına hangi burs imkanına başvurduğunuzu belirterek (başarı bursu, deprem bursu, vb.) info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz.  Başvurular 16 Temmuz- 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 31 Temmuz saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 2 Eylül tarihinde datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

"Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir."

* AFAD verilerine göre depremden en çok etkilenen 10 şehrimiz Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa olarak belirlenmiştir. 

**2024-2025 Güz BDT Eğitim dönemi 7 ana modül ve 3 ileri düzey modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 7 ana modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Kasım 30, 2023

Değerli Meslektaşlarım,

Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederim. 2019 yılında başlattığımız burs programıyla ve özel sağladığımız farklı burs imkanlarıyla bugüne kadar 150’yi aşan sayıda klinisyen adayına eğitime ücretsiz katılım imkanı verdik. Bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları takip etmek isteyen klinisyenleri burs programımız ile alana kazandırmak beni memnun ediyor.

DATEM olarak bu eğitim döneminde başarı bursumuza ek olarak depremden ekonomik olarak etkilenen meslektaşlarımıza özel kontenjan ayırdık. Bu şekilde 5 kişi normal burs programımızdan faydalanarak 10 kişi de deprem bursu alarak eğitime katılma imkanına sahip olacak

DATEM burs programına adayların yapmış olduğu başvuruların dikkatle değerlendirildiğini vurgulamak isterim. Eşitliği sağlamak adına yüksek lisans, doktora veya süpervizyon süreçlerinde bu ekolü benden dinleyen meslektaşlarımı burs değerlendirmesine kabul etmiyoruz. DATEM ekibi olarak, belirlediğimiz ölçütler çerçevesinde akademik ve klinik psikoloji alanındaki deneyimlerinizi nesnel olarak değerlendiriyoruz ve yazmış olduğunuz niyet mektuplarınızı dikkatle okuyarak puanlıyoruz. Niyet mektuplarınızı puanlarken internet sitesinde açıkladığımız noktaları nasıl ele aldığınıza özellikle dikkat ediyoruz. Niyet mektuplarınız sonucu belirlelemede en önemli rolü oynuyor.

2024 Bahar Dönemi BDT Eğitimi için burs hakkı kazanan meslektaşlarımı tebrik eder, iyi eğitimler dilerim.

İçten sevgilerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 8 Aralık Cuma günü saat 17.00'a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir. Geri dönüş olmaması durumunda hakları yedek listedeki katılımcılara devredilecektir.

*Tüm katılımcılarımızın puan listesi için tıklayınız. 

Başarı Bursu:

 

Aday Numarası Burs Oranı
2401020
%100
2401081 %100
2401066 %100
2401019 %100
2401076 %100

 

Deprem Bursu:

Aday Numarası Burs Oranı
2401054
%100
2401023
%100
2401033
%100
2401063 %100
2401075 %100
2401053 %100
2401074 %100
2401038 %100
2401085 %100
2401008 %100

 

Ekim 24, 2023

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2024 Bahar Dönemi BDT Eğitimine katılacak 15 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır. 

Burs kategorileri:

  1. Başarı Bursu: Bu kategori kapsamında 5 katılımcıya 2024 Bahar Dönemi BDT Eğitimimimize %100 burslu katılım imkanı sağlanacaktır. Başarı bursuna başvuracak olan adayların, lisans mezuniyeti not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması şartı bulunmaktadır. 
  2. Deprem Bursu: 6 Şubat 2023 tarihinde 10 şehrimizde* gerçekleşen depremlerden etkilenen 10 katılımcımıza 2024 Bahar Dönemi BDT Eğitimimize %100 burslu katılım imkanı sağlanacaktır. Deprem bursuna başvuracak olan adayların, lisans mezuniyeti not ortalamasının (GNO) en az 3.00 olması şartı bulunmaktadır. Başarı bursunda bulunan değerlendirme kriterleri deprem bursu için de geçerlidir.
 

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (datem.com.tr)

–          Lisans mezunu olmak.

–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) başarı bursu için en az 3.50 , deprem bursu için en az 3.00 olması  (Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.)

–          Eğitimin tümünü 2024 Bahar Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:

–          Özgeçmiş (CV)

–          Mezuniyet belgesi (Lisans)                                                                                                                                                              

–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)

–          Niyet mektubu: Özgeçmişinize dair detaylar yerine eğitime katılma sebeplerinizi ve motivasyonunuzu niyet mektubunuzda belirtmenizi rica ediyoruz. Mektubunuzda kariyer hedefleriniz ve bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl bir katkı sağlayacağı üzerine düşüncelerinizi paylaşmanız beklenmektedir. Lütfen niyet mektubunuzu 1 sayfa sınırını aşmayacak şekilde hazırlayınız.

–          İkametgah belgesi (deprem bursuna başvurmak için)

                                                                                                                                         

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 24 Ekim - 14 Kasım 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 14 Kasım 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 30 Kasım 2023 tarihinde datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

"Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir."

* AFAD verilerine göre depremden en çok etkilenen 10 şehrimiz Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa olarak belirlenmiştir. 

**2024 Bahar BDT Eğitim dönemi 6 ana modül ve 2 ileri düzey modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 6 ana modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Ağustos 11, 2023

Değerli Meslektaşlarım,

Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederim. 2019 yılında başlattığımız burs programıyla ve özel sağladığımız farklı burs imkanlarıyla bugüne kadar 150’yi aşan sayıda klinisyen adayına eğitime ücretsiz katılım imkanı verdik. Bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları takip etmek isteyen klinisyenleri burs programımız ile alana kazandırmak beni memnun ediyor.

DATEM olarak bu eğitim döneminde başarı bursumuza ek olarak depremden ekonomik olarak etkilenen meslektaşlarımıza özel kontenjan ayırdık. Bu şekilde 10 kişi normal burs programımızdan faydalanarak 5 kişi de deprem bursu alarak eğitime katılma imkanına sahip olacak. Bunun yanı sıra her eğitim döneminde olduğu gibi bu sene de fiziksel engeli bulunan 2 meslektaşımız da tam burslu olarak eğitime katılacak.

DATEM burs programına adayların yapmış olduğu başvuruların dikkatle değerlendirildiğini vurgulamak isterim. Eşitliği sağlamak adına yüksek lisans, doktora veya süpervizyon süreçlerinde bu ekolü benden dinleyen meslektaşlarımı burs değerlendirmesine kabul etmiyoruz. DATEM ekibi olarak, belirlediğimiz ölçütler çerçevesinde akademik ve klinik psikoloji alanındaki deneyimlerinizi nesnel olarak değerlendiriyoruz ve yazmış olduğunuz niyet mektuplarınızı dikkatle okuyarak puanlıyoruz. Niyet mektuplarınızı puanlarken internet sitesinde açıkladığımız noktaları nasıl ele aldığınıza özellikle dikkat ediyoruz. Niyet mektuplarınız sonucu belirlelemede en önemli rolü oynuyor.

2023-2024 Güz Dönemi BDT Eğitimi için burs hakkı kazanan meslektaşlarımı tebrik eder, iyi eğitimler dilerim.

İçten sevgilerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 18 Ağustos Cuma günü saat 17.00'a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir. Geri dönüş olmaması durumunda hakları yedek listedeki katılımcılara devredilecektir.

*Tüm katılımcılarımızın puan listesi için tıklayınız.

 

Başarı Bursu:

Aday Numarası Burs Oranı
2303097
%100
2303142
%100
2303153
%100
2303069 %100
2303028 %100
2303137 %100
2303104 %100
2303181 %100
2303094 %100
2303218
 
%100

Deprem Bursu:

Aday Numarası Burs Oranı
2303070
%100
2303164
%100
2303106
%100
2303169 %100
2303073 %100
   
   
   
 
 
 

 

Temmuz 11, 2023

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2023-2024 Güz Dönemi BDT Eğitimine katılacak 10 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr)

–          Lisans mezunu olmak.

–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması  (Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.)

–          Eğitimin tümünü 2023-2024 Güz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 11 Temmuz- 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 4 Ağustos 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 11 Ağustos 2023 tarihinde www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

"Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir."

*2023-2024 Güz BDT Eğitim dönemi 6 ana modül ve 2 ileri düzey modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 6 ana modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Haziran 19, 2023

 

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'nun  iyileşme öykülerinden esinlenerek hazırlanan “Terapi” programını izlemek için Tivibu adresini ziyaret edebilirsiniz!

 

Terapi’de korku, kaygı, öfke, üzüntü, utanç gibi yoğun duyguları nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan insanların, bunlardan kurtulma öyküleri ele alınıyor. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'nun yaptığı seanslar ve iyileşme süreçleri tüm detaylarıyla ekrana taşınıyor.

1. Bölüm: SESSİZLİK LÜTFEN

Sesler karşısında duyduğu yoğun öfkeyle gittikçe yalnızlaşan Sinem, sesle yaşamayı öğrenmek için terapi arar. 

2. Bölüm: BOOMERANG 

Her yerden bulaşabilecek kimyasallarla kanser olma düşünceleri yüzünden aşırı kaygı yaşayan Meltem, yardım için Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'na başvurur. 

3. Bölüm: KÖSTEBEK OYUNU

Beklenmedik panik ataklar geçiren Rüya, hayatını kaplayan nefessiz kalıp boğulma korkusunu çözmek için terapiye gelir.

4. Bölüm: ÖLÜM KORKUSU

Aşırılaşmış ölüm korkusu nedeniyle günlük hayatını devam ettirmekte zorlanan Mehmet, sorunu çözmek için terapiye gelir. 

Şubat 14, 2023

Değerli meslektaşlarımız,

 

DATEM, psikolojik sorunlar için etkisi bilimsel olarak desteklenmiş güncel psikoterapi yaklaşımları üzerine uzmanlaşmış, temel ve uygulamalı klinik araştırmalar yürüten, yetkin psikoterapistler yetiştirmek için eğitim ve süpervizyon programları düzenleyen bir merkezdir. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun kurucusu olduğu ve yöneticiliğini yürüttüğü DATEM Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi’nde bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğitim asistanı olarak ekibimize katılacak meslektaşımızdan haftanın 6 günü ofisimize gelerek DATEM’in tüm aktivitelerine destek olması beklenmektedir. İş imkanına ek olarak bu deneyim mesleki gelişim için de bir imkan sağlayacaktır.

Eğitim asistanının görevleri;

●     Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun verdiği Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimlerinin organizasyonlarında asistan olarak görev almak,

●     Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun akademik ve klinik çalışmalarına asistanlık yapmak,

●     Ofis işleyişine katılmak.

Adayda aranan kriterler;

●     Psikoloji lisans mezunu ya da klinik psikoloji yüksek lisans mezunu olmak,

●     4.00 üzerinden en az 3.00 lisans ortalamasına sahip olmak,

●     Akademik İngilizce bilmek (İngilizce makale ve kaynak taraması için),

●     MS Office (Excel, Word, Publisher, vb.) ve SPSS programlarına hakim olmak,

●     Yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin güçlü olması,

●     Sosyal medya yönetimi konusunda tecrübeli olmak.

Başvuru için gerekli olan belgeler;

●     Özgeçmiş (CV) (fotoğraflı ve yalnızca bir sayfa olması gerekmektedir.)

●     Transkript belgesi (Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)

●     Niyet mektubu: Neden DATEM’de çalışmak istiyorsunuz? DATEM’de kazanacağınız deneyimin kariyer hedeflerinize nasıl bir katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

(Niyet mektubunuz, öz geçmişinizden edinebileceğimiz bilgilerden oluşmamalıdır ve sadece yukarıdaki sorular çerçevesinde yazılmalıdır. Niyet mektubunuzun yalnızca bir sayfa olması gerekmektedir. Bu kurallar dışında yazılan mektuplar değerlendirmeye alınmayacaktır.)

 

*Kariyer hedeflerini Klinik Psikoloji alanında ilerletmek isteyen adaylar transkript, güncel CV ve niyet mektuplarını en geç 19 Şubat Pazar günü saat 23:59’a kadar info@datem.com.tr adresine gönderebilirler. Tüm adaylara, olumlu ya da olumsuz geri dönüş 23 Şubat saat 18:00’e kadar sağlanacaktır.

**Evrak değerlendirmesini geçen adaylar DATEM Genel Koordinatörü Klinik Psk. Merve Akar Kanmaz tarafından 24 Şubat Cuma günü online olarak ön mülakata çağrılacaktır.

***Ön mülakat değerlendirmesinden başarıyla geçen adaylar Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından mülakata alınacaklardır. Mülakat tarihleri kendilerine bildirilecektir.

****Sorularınız için 0530 016 93 98 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Aralık 15, 2022

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2023 Bahar Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. 

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 21 Aralık Çarşamba günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Burs Programına katılma hakkınız maksimum 2 keredir. 

***Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Aday Numarası Burs Oranı
2310979
%100
2311001
%100
2311051
%100
2311096 %100
2311013 %100
2311047 %100
2311031 %100
2311021 %100
2311042
2311038
%100
Kasım 03, 2022

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2023 Bahar Dönemi BDT Eğitimine katılacak 10 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2023 Bahar Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 3 Kasım - 30 Kasım 2022 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 30 Kasım 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 16 Aralık 2022 tarihinde www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

"Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir."

*2023 Bahar BDT Eğitim dönemi 6 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 6 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 29677 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Eylül 12, 2022

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2022/2023 Güz Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. 

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 16 Eylül Cuma günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Burs Programına katılma hakkınız maksimum 2 keredir. 

***Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Aday Numarası Burs Oranı
2210954
%100
2210955
%100
2210956
%100
2210931 %100
2210950 %100
2210901 %100
2210852 %100
2210874 %100
2210894
2210895
%100
Ağustos 03, 2022

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2022-2023 Güz Dönemi BDT Eğitimine katılacak 10 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2022-2023 Güz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 3 Ağustos – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 31 Ağustos 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 12 Eylül 2022 tarihinde www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

"Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir."

*2022-2023 Güz BDT Eğitim dönemi 6 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 6 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 29677 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Mayıs 18, 2022

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2022 Yaz Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. 

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 25 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Burs Programına katılma hakkınız maksimum 2 keredir. 

***Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Aday Numarası Burs Oranı
2209774
%100
2209759
%100
2209814
%100
2209792 %100
2209810 %100
2209829 %100
2209817 %100
2209772 %100
2209783
2209763
%100
Nisan 14, 2022

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2022 Yaz Dönemi BDT Eğitimi Programımıza katılacak 10 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2022 Yaz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 14 Nisan – 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 5 Mayıs saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 20 Mayıs 2022 tarihinde www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

""Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.""

*2022 Yaz BDT Eğitim dönemi 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 29677 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Ocak 10, 2022

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2022 Bahar Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. 

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 14 Ocak Cuma günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Burs Programına katılma hakkınız maksimum 2 keredir. 

***Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Aday Numarası Burs Oranı
2208634
%100
2208719
%100
2208693
%100
2208630 %100
2208638 %100
2208750 %100
2208737 %100
2208756 %100
2208633
2208661
%100
Aralık 01, 2021

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2022 Bahar Dönemi BDT Eğitimi Programımıza katılacak 10 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2022 Bahar Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 1 Aralık– 24 Aralık 2021 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 24 Aralık saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 10 Ocak 2022 tarihinde www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

""Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.""

*2022 Bahar BDT Eğitim dönemi 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 29677 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Ekim 15, 2021

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2021 - 2022 Güz Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. 

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 22 Ekim Cuma günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Burs Programına katılma hakkınız maksimum 2 keredir. 

***Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Aday Numarası Burs Oranı
2107554
%100
2107543
%100
2107541
%100
2107553
2107540
%100
Eylül 01, 2021

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2021-2022 Güz Dönemi BDT Eğitimi Programımıza katılacak 5 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2021-2022 Güz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 1 Eylül – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 30 Eylül saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar 15 Ekim'de www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

""Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.""

*2021-2022 Güz BDT Eğitim dönemi 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296
77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Mayıs 07, 2021

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2021 Yaz Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. Bu sefer burs kazanamayan meslektaşlarıma motivasyonlarını kaybetmemelerini diler, ileri dönemler için tekrar başvuru yapabileceklerini hatırlatmak isterim.

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 14 Mayıs Cuma günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

İsim Aday No Burs Oranı
Merve Demir 2106499 %100
Hülya Fidantek 2106463 %100
Dilara Sarnıç 2106507 %100
Edanur Gürbüz 2106487 %100
Sena Akgün 2106457 %100
Mart 16, 2021

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2021 Yaz Dönemi BDT Eğitimi Programımıza katılacak 5 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr) - Lisans mezunu olmak.
–          Lisans mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması - Yüksek lisans not ortalaması geçersizdir.
–          Eğitimin tümünü 2021 Yaz Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 16 Mart – 23 Nisan 2021 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 23 Nisan saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar  7 Mayıs' ta www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

‘’Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.’’

*2021 Yaz BDT Eğitim dönemi 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Aralık 03, 2020

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

Bu eğitim döneminde 5 kişi olarak ilan ettiğimiz burs kontenjanımızı gelen başvuruların yoğunluğu üzerine 6 kişi olarak güncelledik. 2021 Bahar Dönemi BDT Eğitimi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. Bu sefer burs kazanamayan meslektaşlarıma motivasyonlarını kaybetmemelerini diler, ileri dönemler için tekrar başvuru yapabileceklerini hatırlatmak isterim.

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 10 Aralık Perşembe günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

İsim Aday No Burs Oranı
Esra Şavk 2105356 %100
Gizem Nur Talu 2105282 %100
Güner Yılmaz 2105390 %100
Özlem Tanrıseven 2105309 %100
Yağmur Çağla Karakaş 2105347  %100
Zeynep Hazan Güzeler 2105328  %100
Kasım 28, 2020

Değerli katılımcılarımız,

Burs programımıza gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ nun yoğun programı ve burs başvuru sayısının fazla olması nedeniyle burs sonuçlarını açıklama tarihi 4 Aralık cuma gününe ertelenmiştir . Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ekim 31, 2020

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2021 Bahar Dönemi BDT Eğitimi Programımıza katılacak 5 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr)
–          Lisans Mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması
–          Eğitimin tümünü 2021 Bahar Dönemi Eğitim programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 26 Ekim – 20 Kasım tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 20 Kasım saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar  27 Kasım’ da www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

‘’Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.’’

*2021 Bahar BDT Eğitim dönemi 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Ekim 31, 2020

Değerli Adaylar,

DATEM Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen 86 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimine katılım için staj karşılığı burs verecektir. Staj karşılığı burs programı 4 kişiye karşılıksız verdiğimiz burs programından bağımsız olarak açılmaktadır. Programa kabul edilecek meslektaşımız alacağı BDT eğitimi ile klinik bilgi, beceri ve yetkinliğini arttıracak ve yapacağı stajla deneyim kazanarak mesleki gelişimini destekleyecektir.

Stajyer psikoloğun görevleri;

 • Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’na asistanlık yapmak,
 • Eğitim organizasyonuna destek olmak,
 • Ofis işleyişine yardımcı olmak.

Adayda aranan kriterler;

 • Psikoloji bölümü mezunu olmak,
 • 4.00 üzerinden en az 3.00 ortalamaya sahip olmak,
 • Eğtimin gerçekleşeceği Kasım 2020 – Mayıs 2021 aylarında hafta içi 2 gün (10:00-18:00 arası) DATEM’in aktivitelerine katılmayı taahhüt etmek. 

Başvuru için gerekli olan belgeler;

 • Özgeçmiş (CV)
 • Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
 • Niyet mektubu: Neden klinik psikoloji alanında ilerlemek istiyorsunuz? Burada yapacağınız stajın kariyer hedeflerinize nasıl bir katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

* Stajyer psikolog haftada 2 gün çalışacak şekilde resmi olarak işe alınacaktır. Yol ve yemek masrafları karşılanacaktır.

**Kariyerlerini Klinik Psikoloji alanında ilerletmek isteyen adaylar başvuru belgelerini en geç 30 Eylül saat 23:59’a kadar info@datem.com.tr adresine gönderebilirler.

***Evrak değerlendirmesini geçen adaylar Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından mülakata alınacaklardır. Mülakat tarihleri kendilerine bildirilecektir.

***Ayrıntılı bilgi için 0212 296 77 71 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ekim 30, 2020

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de bilimsel kanıt temelli klinik uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla açtığım Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Bu terapi ekolünü öğrenmeyi isteyip de ekonomik sebeplerle buna imkan bulamayan klinisyen adaylarına destek sağlamak için açtığım burs programının sizler tarafından takdirle karşılanması beni çok memnun ediyor.

Burs başvurularınızın titizlikle değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Eşitlik adına, ders ve süpervizyon verdiğim yüksek lisans ve doktora programlarında benden bu ekolü dinleme fırsatı yakalamış meslektaşlarımı burs programına kabul etmiyorum. Ekibim geliştirdiğimiz bir sistemle akademik ve alan deneyiminizi puanlarken, ben niyet mektuplarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince nesnel bir şekilde BDT’yi öğrenmekle ve bu eğitimi benden almakla ilgili motivasyonunuzu değerlendiriyorum. Karar aşamasında niyet mektuplarınızın büyük rol oynuyor.

2020/2021 eğitim dönemi için burs kazanan meslektaşlarımı tebrik ederim. Bu sefer burs kazanamayan meslektaşlarıma motivasyonlarını kaybetmemelerini diler, ileri dönemler için tekrar başvuru yapabileceklerini hatırlatmak isterim.

İçten dileklerimle.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

*Burs almaya hak kazanan adayların listesi aşağıdadır. Burs almaya hak kazanan adayların eğitime katılım durumlarını en geç 25 Eylül Cuma  günü saat 17.00’a kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

**Tüm katılımcıların puan listesi için tıklayınız.

Liste

Aday Numarası Burs Oranı
2004197
%100
2004263
%100
2004235
%100
2004251
%100
Ekim 29, 2020

Değerli Adaylar,

2015 yılından bu yana artan bir ilgiyle düzenlediğimiz, tümü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi için 2019 Bahar Eğitimi itibariyle başlattığımız burs programını sürdürüyoruz. Meslektaşlarımızın profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açtığımız bu burs programı kapsamında online platformda düzenlenecek 2020/2021  BDT Eğitimi Programımıza katılacak 4 katılımcıya %100 burs sağlanacaktır.

Burs, akademik ve mesleki başarı değerlendirilmesi yapılarak verilecektir. Herhangi bir çekiliş söz konusu olmayacaktır. Değerlendirmeler Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ve bağımsız bir değerlendirici tarafından yapılacaktır.

Başvuru şartları:
–          Eğitime katılım koşullarını karşılamak (www.datem.com.tr)
–          Lisans Mezuniyet not ortalamasının (GNO) en az 3.50 olması
–          Eğitimin tümünü 2020/2021 Eğitim Dönemi programında tamamlamayı taahhüt etmek.

Başvuru için gerekli olan belgeler:
–          Özgeçmiş (CV)
–          Transkript belgesi (Eğer Yüksek Lisans yaptıysanız hem Lisans hem Yüksek Lisans)
–          Niyet mektubu: Kariyer hedeflerinizi ve bu hedefler doğrultusunda alacağınız bu eğitimin profesyonel gelişiminize nasıl katkıda bulunacağına dair görüşlerinizi içermesi beklenmektedir.

Başvuru belgelerinizi e-mail yoluyla info@datem.com.tr adresine yollayabilirsiniz. Başvurular 14 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Son başvuru tarihi 30 Ağustos saat 23.59’dur.  Burs almaya hak kazananlar  18 Eylül’de www.datem.com.tr sitemizin duyurular kısmından ilan edilecektir.

‘’Başvurunuzun  değerlendirilmeye alınması için bütün belgelerinizin eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.’’

*2020/2021 Eğitim Programı 5 Ana Modül ve yeni eklenen 2 opsiyonel modülden oluşmaktadır. Verilen burs ilk 5 Ana Modülü kapsamaktadır.

**Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz olarak gönderen meslektaşlarımıza aday numaralarını bildiren bir teyit maili gönderilecektir. Teyit maili almayan adayların 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşmaları rica olunur.

***Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 296 77 71 / 72 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Nisan 12, 2020

Düzenleyen Kurum: Mindfulness Institute

Konuşma Başlığı: Davranış Terapilerinin Evrim Serüveninde ‘’Andaki’’ Durak: Mindfulness

Zaman: 18 Nisan 2020

Yer:  MEF Okulları

Nisan 06, 2020

Düzenleyen Kurum: Doğuş Üniversitesi

Konuşma Başlığı: Cinsel Şiddet Deneyimine Bağlı Travmatik Stres ve Etkili Tedavi Yaklaşımları

Zaman: 11 Nisan 2020, 12.00 – 13.00

Yer:  Doğuş Üniversitesi

Mart 15, 2020

Düzenleyen Kurum: Acıbadem Üniversitesi Suç ve Şiddetle Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi & İMDAT

Konuşma Başlığı: 

Zaman: 20 Mart 2020

Yer: Acıbadem Üniversitesi

Şubat 23, 2020

Düzenleyen Kurum: Bahçeşehir Üniversitesi

Konuşma Başlığı: Beden Algısına Bağlı Yeme Bozukluğu ve Kaygı

Zaman: 1 Mart 2020

Yer:  Bahçeşehir Üniversitesi

Şubat 05, 2020

Düzenleyen Kurum: Avcılar ve Bahçelievler RAM

Konuşma Başlığı: Travma Sonrası Stres Bozukluğunda Bilişsel ve Davranışçı Terapiler.

Zaman: 12 Şubat 2020, 10.00-10.40

Yer:  İstanbul Gelişim Üniversitesi Gelişim Tower Kampüsü Konferans Salonu

Aralık 08, 2019

Düzenleyen Kurum: PsychologyTalks

Konuşma Başlığı: Travmatik ve Zorlu Yaşantılar Sonrası Mutluluk

Zaman: 15 Aralık 2019, 14.30-15.30

Yer:  Sahne Beşiktaş